با دانستن تفاوت های ناودانی سبک و سنگین می ‌توانید آن ها را بهتر شناخته و متناسب با نیاز خود نمونه مورد نظر را انتخاب و اری نمایید .

 

 

تفاوت ناودانی سبک و سنگین در چیست ؟ 

 

 ناودانی چیست ؟

ناودانی ها در واقع پروفیل هایی هستند که با عملیات نورد بر روی بیلت تولید می شوند و سطح مقطع پروفیل به صورت یو انگلیسی می باشد که از یک سمت به صورت افقی و دو بال به صورت عمودی دارد . پروفیل ها هم در دو گروه باز و بسته قرار دارند که ناودانی ها در دسته ی پروفیل باز قرار می گیرند و از ناودان ها در موارد مختلفی استفاده می شود که بیشتر آن ها در زمینه ی صنعت و ساختمان خواهد بود .

 

تفاوت ناودانی سبک و سنگین در چیست ؟

 

ناودانی سبک

ناودانی سبک همانطور که از نامش پیداست از نظر وزنی نسبت به وزنی که روی جدول اشتال قرار دارد کمتر می باشد و وزن ناودانی های سبک خیلی کمتر از وزن استاندارد جدول مهندسی اشتال بوده و ایران و روسیه جزو بیشتر کشورهایی هستند که ناودانی سبک تولید می‌کند .

 

 

 

ناودانی سنگین

برعکس ناودانی های سبک ، ناودانی های سنگین کاملاً وزنی مطابق با وزن جدول اشتال دارند و وزن و ابعاد ناودانی های سنگین با استاندارد جدول های مهندسی کاملاً مطابقت دارد و بیشتر در کارخانجات داخلی و بعضی از کارخانجات اروپایی تولید می شوند و شما می توانید با توجه به نوع هدف و نیاز خود نمونه های مورد نظر را اری نمایید .

 

تفاوت ناودانی سبک و سنگین در چیست ؟

 

 خصوصیات ناودانی سبک چیست ؟

ناودانی های سبک خصوصیات متفاوتی دارند که مربوط به وزن و ابعاد آن ها می باشد . همانطور که گفته شد نسبت به مقادیر جدول مهندسی اشتال وزن و ابعاد پایین تری دارند و استاندارد متفاوتی نسبت به استانداردهای تولیدی ناودانی سنگین دارند و به همین دلایل قیمت ناودانی های سبک ارزان تر از قیمت ناودانی های سنگین بوده و دلیل اصلی آن هم وزن کمتر ناودانی های سبک در مقایسه با سنگین می باشد .

 

 

 

تفاوت های ناودانی سبک و سنگین در چیست ؟

ناودانی سبک و ناودانی سنگین تفاوت‌ هایی با یکدیگر دارند که این تفاوت ها باعث تنوع کاربری و کاربرد آن ها در صنایع مختلف شده است . از جمله این تفاوت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ابعاد و وزن

  • استانداردهای در نظر گرفته شده در زمان تولید محصول فولادی مد نظر

  • کاربرد هر یک از دو نوع سبک و سنگین

  • قیمت

 

در نهایت می ‌توان به این موضوع اشاره داشت که وزن ناودانی های سبک از جدول استاندارد اشتال کمتر بوده و وزن ناودانی سنگین مطابق با جدول مهندسی می باشد و شما با توجه به نیاز و نوع پروژه مورد نظر ، می توانید نمونه های مورد نیاز ناودانی خود را تهیه نمایید.

 

 

تفاوت ناودانی سبک و سنگین در چیست ؟


ای آهن ناودانی ,سنگین ,جدول ,دارند ,تفاوت ,چیست ,ناودانی سنگین ,جدول مهندسی ,مهندسی اشتال ,قیمت ناودانی ,استاندارد جدول ,جدول مهندسی اشتال منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مجله هنری نومزه پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان نوین درمان بلاگ ایران آسیاتک مشهد | نمایندگی رسمی آسیاتک در خراسان رضوی روزای خوب هری دانلود گله از من نکن مربیهای استان